Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Eylül 2023 Perşembe

Eğitim seviyesi yüksek olan kişiler daha uzun yaşıyor

Avusturya'da Federal İstatistik Ofisinin verilerine göre, daha yüksek eğitim seviyesine sahip kişilerin yaşam beklentisi, daha az eğitimli olanlara göre ciddi ölçüde daha yüksek. 

Verilere göre, şu anda üniversite diplomasına sahip 35 yaşındaki bir erkeğin ortalama 84 yaşına kadar yaşaması bekleniyor. Sadece 9 yıllık zorunlu ilk ve orta öğretimi tamamlamış bir erkek içinse ortalama yaşam beklentisi yalnızca 76 yıl.

Kadınlar arasında bu fark daha düşük; ortalama yaşam beklentisi, üniversite mezunu kadınlar için 87 iken zorunlu eğitimi tamamlamış kadınlar için 83.

Kadınların sahip olduğu ortalama çocuk sayısı da eğitim seviyesiyle ters orantılı. Üniversite mezunu kadınlar ortalama 1,3 çocuk sahibi olurken, sadece zorunlu eğitimi tamamlamış kadınlarda bu sayı 1,6’ya yükseliyor.

Geri Dön 07 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN