Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
22 Temmuz 2023 Cumartesi

E-scooter sürücülerine kask mecburiyeti gündemde

Avusturya’da son yıllarda özellikle yaygınlaşan elektrikli scooter ve bisikletler için sürücülere kask zorunluluğu getirilmesi tartışılıyor. 

Avusturya’da 2022 yılında e-scooter, bisiklet, ve elektrikli scooter kullanan 10 bin 871 kişi, trafik kazalarında yaralandı. 

Avusturya Trafik Güvenliği Kurulu Başkanı Christian Krautner, kask olmadan meydana gelen kazalarda ağır yaralanma riskinin 11 kat daha fazla olduğunu vurgulayarak, yaralanmaları önlemek için kask zorunluluğu çağrısında bulundu. 

Birçok eyalet ve sivil toplum kuruluşu da, e-scooterlar ve bisikletler için kask zorunluluğunu destekliyor. Ayrıca, bu araçlarda korna, sinyal lambası ve fren lambasının da mecburi kılınmasını talep ediyorlar. Federal hükûmetin gündeminde ise kask zorunluluğu yok. 

Mevcut düzenlemeye göre, iki tekerlekli araçlarda kask zorunluluğu, sadece 12 yaşın altındakiler için geçerli.

Geri Dön 22 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN