Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2024 Pazartesi

Dolandırıcılara operasyon: 139 sahte polis tutuklandı

Avusturya'da kendini polis olarak tanıtan dolandırıcıların sayısı giderek artıyor. Sahte Polis Soruşturma Grubu, bu dolandırıcılara karşı geniş çaplı operasyonlar düzenliyor.

Avusturya'da "Polizeitrick" olarak bilinen ve sahte polislerin yaşlı kurbanlardan mücevher ve para çaldığı dolandırıcılık yöntemine karşı geniş çaplı bir operasyon yürütülüyor. 2022 sonbaharında kurulan "Sahte Polisler Soruşturma Grubu" (EG FaPo), şimdiye kadar 139 şüpheliyi tutukladı ve dolandırıcılıktan kaynaklanan maddi zararın büyük boyutlara ulaştığını belirtti.

Sahte polisler, kurbanlarını telefonla arayarak bölgede hırsızların dolaştığını ve değerli eşyaları korumak için polis olarak gelmeleri gerektiğini söylüyor. Diğer bir yöntem ise, kurbanlara, aile üyelerinin bir trafik kazasına karıştığını ve serbest bırakılmaları için yüksek bir kefalet ödenmesi gerektiğini söylemek.

Polis yetkilileri, vatandaşları tanımadıkları arayanlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Şüpheli durumlarda hemen gerçek polisi aramaları gerektiğini ifade edildi.

Öte yandan, Baden bölgesinde bir kişiden 100 bin avro değerinde altın ve mücevher çalan iki sanık bugün yeniden mahkemeye çıkacak.

Geri Dön 17 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN