Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Ocak 2023 Cumartesi

Doktor açığına karşı sağlık sisteminde reform çağrısı

Avusturya'da tıp mezunları daha çabuk iş bulmak ve daha iyi çalışma koşullarına erişmek için yurt dışına gidiyor. Mezunların ülkede kalması için sağlık sistemine reform çağrısı yapıldı.

Avusturya'da doktor açığının azaltılması ve hastanelerdeki aşırı yüklenmenin önüne geçilmesi için Tirol Tabipler Birliği Başkanı Stefan Kastner iki öneride bulundu. 

Avusturya Basın Ajansı APA’ya konuşan Kastner, tıp mezunlarına 'kısa sürede iş bulma garantisi' verilmesi gerektiğini dile getirdi. Birçok Avusturyalı tıp mezununun daha çabuk iş bulma şansı ve daha iyi çalışma koşulları nedeniyle yurtdışına gitmeyi tercih ettiğini belirten Kastner, hastanelerde daha fazla staj pozisyonu oluşturulması ve bu sayede mezunlara çabuk iş bulma garantisi verilmesi önerisinde bulundu. 

Kastner, ciddi sorunu olmayan insanların hastaneye gidip yükü artırmasını engellemek için 1450 sağlık telefon hattının güçlendirilmesini tavsiye etti. Pandemi döneminde söz konusu hat yoğun talep görmüştü. 

Geri Dön 28 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN