Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2023 Perşembe

Dikkat: Aşırı hız yapanların aracına el konulabilecek

Avusturya'da, önümüzdeki mart ayından itibaren, hız sınırını çok aşan sürücülerin araçlarına el konulmasını öngören tasarı onaylandı.

Avusturya’da Bakanlar Kurulu, Mart 2024’ten itibaren, hız sınırının çok üzerinde araç kullananların aracına el konulmasına ilişkin yasa tasarısını onayladı. ‘Dikkatsiz ve tehlikeli’ hız yapma durumunda, sürücünün aracına olay yerinde el konulabilecek, araç daha sonra açık artırmayla satılacak.

Hangi durumlarda araca el konulabilecek? 

Mart 2024’ten itibaren yürürlüğe girmesi planlanan yasaya göre; hız sınırını şehir içinde saatte 60 kilometre, şehir dışında saatte 70 kilometre aşanların, tekrar tekrar aşan sürücülerin ve aracı aşırı dikkatsiz, tehlikeli şekilde kullandığı tespit edilenlerin aracına el konulabilecek. Araç sürücüye ait değilse, sürücünün söz konusu aracı kullanması kalıcı olarak yasaklanacak. 

Ekim 2023 itibarıyla yürürlüğe girecek düzenlemeyle ise, aşırı hız yapanların ehliyetine anında el konulabilecek. 

Geri Dön 15 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN