Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Temmuz 2023 Cuma

Devlet karşıtı organizasyona polis baskını

Avusturya’da polis, kendini ‘devlet karşıtı’ olarak tanımlayan ‘Federal Prusya Devleti’ hareketinin 30’dan fazla üyesinin evine baskın yaptı. 

Polis, Karintiya başta olmak üzere beş eyalette eş zamanlı olarak evlere baskın yaptı ve en az 36 kişiyi gözaltına aldı. Anayasayı Koruma Dairesi, organizasyonun, Almanya’daki ‘Reichsbürger’ (İmparatorluk Vatandaşları) örgütüyle bağlantısı olabileceğini açıkladı.

‘Federal Prusya Devleti’ organizasyonu, devlete karşı suçlar işlemek ve çeşitli devlet üyelerine tehdit ve baskı yapmakla suçlanıyor. Organizasyonun, Almanya’daki ‘Reichsbürger’ örgütüyle bağlantıları olduğuna dair de ciddi göstergeler var. 

Almanya’da aşırı sağcı Reichsbürger organizasyonuna, darbe yapmaya hazırlandıkları şüphesiyle Aralık 2022’de baskın düzenlenmişti. Davaya ilişkin 5 kişinin yargılanması da sürüyor.

Geri Dön 28 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN