Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Haziran 2023 Çarşamba

Çocuk ve gençlere ücretsiz psikolojik destek

Avusturya Sağlık Bakanlığı’nın yeni projesi kapsamında, 21 yaşın altındaki çocuk ve gençler, hızlı ve bürokrasiden uzak biçimde 15 seansa kadar ücretsiz psikoterapi alabilecek.

Avusturyalı Psikologlar Birliği Başkanı Beate Wimmer-Puchinger, pandeminin etkileri, Ukrayna savaşı, ve ekonomik krizlerin, çocuk ve gençlerin psikolojisini güçlü şekilde etkilediğini, gençler arasında özellikle depresyon, anksiyete, yeme ve uyku bozukluklarının yaygınlaştığını vurguladı. 

Sağlık Bakanlığı, bu nedenle, çocuk ve gençlere ücretsiz psikolojik destek için ayırdığı bütçeyi 19 milyon avro artırdı. Bu, yaklaşık 10 bin kişinin ücretsiz psikoterapi veya psikolojik danışmanlık hizmetlerinden faydalanabileceği anlamına geliyor. 

Geri Dön 21 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN