Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mart 2024 Pazartesi

Cezai sorumluluk yaşı tartışmaya açıldı

Viyana'da 12 yaşındaki kız çocuğunun, yaşı küçük 17 kişi tarafından istismar edilmesi, ülkede cezai sorumluluk yaşını tartışmaya açtı.

Viyana'da 12 yaşındaki bir kız çocuğunun 17 şüpheli tarafından istismar edilmesi ve şüphelilerin genç yaşları nedeniyle yargılanamaması, Avusturya Başbakanı Karl Nehammer'ı cezai sorumluluk yaşını düşürmeyi değerlendirmeye itti. Bu olay üzerine Başbakan, Bakanlar Edtstadler ve Karner'e duruma yönelik uygun önlemler geliştirmeleri talimatını verdi.

Nehammer, özellikle 14 yaşın altındaki gençlerin tecavüz veya ciddi bedensel zarar gibi suçlarda cezai sorumluluktan muaf olmaları konusunda değişiklik yapılmasının önemine dikkat çekti. Ebeveynlerin sorumlulukları ve devletin önleyici destek mekanizmaları konusunda daha fazla odaklanılması gerektiğini vurguladı. Nehammer ayrıca, mala karşı işlenen suçlarla karşılaştırıldığında, hayata ve uzuvlara karşı işlenen suçlar arasındaki mevcut dengesizliği gidermek istediğini belirtti.

Yeşiller Partisi adalet sözcüsü Agnes Sirkka Prammer, bu tür vakaların önlenmesi gerektiğini ve çocukların veya gençlerin işlediği suçların sonuçları olması gerektiğini ifade etti. Kadın Bakanı Susanne Raab ise, faillerin kadınlara yönelik insanlık dışı ve rahatsız edici imajının ve ciddi suçlar için yaşa dayalı cezasızlığın yanlış olduğunu dile getirdi.

Geri Dön 04 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN