Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Aralık 2023 Çarşamba

Çevreci gruba 'suç örgütü' suçlaması

Viyana Savcılığı, çevreci Son Nesil grubu hakkında 'suç örgütü kurma' gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Çevreci gruba 'suç örgütü' suçlaması

Avusturya’da, Viyana Savcılığı, marjinal eylemleriyle tanınan çevreci grup Letzte Generation (Son Nesil) hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Savcılık sözcüsü, soruşturmanın suç örgütü kurma gerekçesiyle başlatıldığını bildirdi.

Başbakan soruşturmayı destekliyor

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer de soruşturmaya destek verdiğini açıklayarak, çevreci örgütün eylemlerinden çok sayıda yurttaşın olumsuz etkilendiğini savundu.

Letzte Generation grubu üyeleri 20 Kasım’da Viyana yakınlarındaki A2 otoyolu ve şehir merkezindeki çok sayıda kavşak ve bağlantı noktasını kapatarak eylem düzenlemişti. Grup üyelerinin, ellerini otoyollara yapıştırarak, kamu malına zarar verdikleri duyurulmuştu.

Söz konusu eylemlerde 57 kişi gözaltına alınmıştı.

Geri Dön 06 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN