Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Eylül 2023 Cumartesi

Burgenland’da ‘evde bakım' kapsamı genişletildi

Burgenland eyaletinde, artık yalnızca kan bağı olanlar değil komşu ve tanıdıklar da 'evde bakım' kapsamına alınacak.

Avusturya’nın Burgenland eyaletinde evde bakıma ilişkin istihdam kapsamı genişletiliyor. Yeni modele göre 1 Ocak 2024’ten itibaren kan bağı olmayan komşu ve tanıdıklar da bakıma ihtiyacı olan kişilere hizmet verebilecek, devlet tarafından istihdam edilecek, sosyal güvence kapsamına alınacak. Eyalet Başkanı Hans Peter Dokozil (SPÖ), bakım evlerindeki yoğunluğa işaret ederek, “Bakıma ihtiyacı olanları mümkün olduğu kadar uzun süre evde desteklemeyi hedefliyoruz” dedi. 

Değişiklikler kapsamında, bakım veren tanıdıkların da akrabalar gibi 1 yıl süren temel eğitimi tamamlamaları ve eyalette en az 2 yıl ikamet etmiş olmaları gerekiyor. Maaşlar 40 saat için net 2000 avro olacak. Tam zamanlı istihdam, sadece bakım derecesi 5 olan kişilere verilen hizmette sağlanabilecek.

Buna ek olarak gelecek yıldan itibaren aile üyelerine ve tanıdıklara yardım amacıyla yapılan destek ziyaretleri de ücretsiz olacak. 

Geri Dön 30 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN