Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Boeing yine havalandıktan sonra tekerini kaybetti

United Airlines'a ait bir uçak, dün Los Angeles'tan kalkış yaparken bir tekerini kaybetti. Bu olay, son birkaç ay içinde üçüncü kez gerçekleşti.

Los Angeles Uluslararası Havalimanı'ndan kalkış yapan 30 yıllık bir Boeing 757, havalandıktan sonra bir tekerini kaybetti. United Airlines olayı doğruladı ve gerekli incelemeleri başlattı. Olay sırasında uçakta 174 yolcu ve yedi mürettebat bulunuyordu.

Pilotlar, uçuşu Denver'a planlandığı gibi devam ettirdi ve uçak, sabah 10:10'da güvenli bir şekilde iniş yaptı. United Airlines sözcüsü, olayın nedenini araştırdıklarını ve hiçbir yaralanma bildirilmediğini açıkladı. Bir yolcunun eşi, sosyal medyada bakım sorunlarına dikkat çekti ve eşinin güvende olduğu için minnettar olduğunu belirtti.

ABD Havacılık İdaresi (FAA), yaklaşık 2 bin 600 Boeing uçağında oksijen maskelerinin kayma sorunu nedeniyle kontrol edileceğini duyurdu. Bu sorun, maskelerin düzgün çalışmasını engelleyebilir. FAA, bu sorunla ilgili kaç uçağın etkilendiğini ve ne kadar bakım gerektiğini henüz belirleyemedi.

Bu olay, son aylarda yaşanan benzer sorunların bir devamı niteliğinde. Ocak ayında, Delta Air Lines'a ait bir Boeing 757, Atlanta'dan Bogota'ya kalkış yaparken bir tekerini kaybetmişti. Mart ayında, San Francisco'dan Japonya'ya giden bir Boeing 777, Los Angeles'ta bir tekerini kaybetmiş ve bu teker, havalimanı yanındaki otoparkta birkaç araca zarar vermişti. Nisan ayında ise FlySafair'a ait bir Boeing 737, Johannesburg'daki acil iniş sırasında bir tekerini kaybetmişti.

Bir Boeing 757'nin ana iniş takımında sekiz teker bulunur ve bu, bir tekerin patlaması veya kaybedilmesi durumunda güvenli inişi sağlamayı amaçlar.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN