Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Haziran 2024 Pazartesi

Birçok bölgede Müslüman öğrenci oranı yüzde 50'yi aştı

Her üç Viyanalı ilkokul çocuğundan biri İslam inancına sahip. Bazı bölgelerde ise Müslüman öğrenci oranı yüzde 50'yi aşmış durumda.

Viyana'daki ilkokul öğrencilerinin yüzde 35'i Müslüman. Dini inancı olmayanlar yüzde 26 ile ikinci sırada, Katolikler ise yüzde 21 ile üçüncü sırada. Tüm 108 bin 369 Viyanalı zorunlu eğitim öğrencisi dikkate alındığında, Müslüman oranı yüzde 39,1'e çıkıyor. Dini inancı olmayanlar yüzde 22,5, Katolikler ise yüzde 18,8 oranında.

Brigittenau'da öğrencilerin yüzde 68,7'si, Margareten'de yüzde 63,7'si, Favoriten'de yüzde 62,3'ü, Simmering'de yüzde 57,7'si, Meidling'de yüzde 57,6'sı ve Ottakring'de yüzde 56,1'i Müslüman.

Katoliklerin yoğun olduğu bölgeler ise Hietzing (yüzde 78,4), Josefstadt (yüzde 74,5) ve Neubau (yüzde 67,5).

16 bin 89 Müslüman öğrenci dini eğitimden muaf tutulmuş. İslam teoloji profesörü Adnan Aslan'a göre, bazı Müslüman aileler çocuklarının kendi camilerinde ve ana dillerinde eğitim almasını tercih ediyor. Bazı cami dernekleri de okuldaki dini eğitimi reddediyor.

ÖVP: Paralel toplumlar oluşuyor

ÖVP lideri Karl Mahrer, entegrasyon sorunlarını çözmek için köklü önlemler alınması gerektiğini belirtti. ÖVP-Entegrasyon Sözcüsü Caroline Hungerländer, bu durumun Viyana'da paralel toplumların oluşmasına neden olduğunu ve bu gelişmenin durdurulması gerektiğini vurguladı. ÖVP-Eğitim Sözcüsü Harald Zierfuß ise bazı okul müdürleri ve öğretmenlerin okullardaki yanlış değer yargılarından şikâyetçi olduğunu dile getirdi.

Geri Dön 24 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN