Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Şubat 2024 Pazartesi

Bir günde beş kadın öldürüldü

Viyana'da cuma günü, bir günde beş kadın öldürüldü.

Cuma günü sabah saatlerinde, bir apartman dairesinde 51 yaşında bir kadın avukat ve 13 yaşındaki kızının cesetleri bulundu. Aynı günün akşamında, bir Asya erotik stüdyosunda çalışan üç kadın bıçaklanarak hayatını kaybetti. Bu üç cinayetin baş şüphelisi olarak 27 yaşında bir Afgan erkek gözaltına alındı. Şüpheli, olay yerine yakın bir bölgede saklanırken bulunup, polis tarafından şok silahı kullanılarak etkisiz hâle getirildi.

Olaylar sonrası, SPÖ Federal Kadın Kolları Başkanı Eva-Maria Holzleitner, Avusturya hükûmetine, kadın cinayetleriyle mücadele için acil eylem planı ve koruma önlemleri çağrısında bulundu. Avusturya'nın İstanbul Sözleşmesi'ne bağlılığını vurgulayan Holzleitner, sözleşmedeki tedbirlerin uygulanması gerektiğini belirtti.

Avusturya'da 2010-2020 yılları arasında 319 kadının öldürüldüğü ve cinayetlerin çoğunun kadının erkek partneri ya da eski partneri tarafından işlendiği açıklandı.

Geri Dön 26 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN