Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Şubat 2024 Pazartesi

Binlerce kadın ve kız çocuğu 'kadın sünneti' mağduru

Avusturya'da yaklaşık 11 bin kadın ve kız çocuğunun 'kadın sünneti' kurbanı olduğu açıklandı.

Viyana Tıp Üniversitesi ile kadın sağlığı merkezi FEM Süd işbirliğinde yapılan araştırma, 3 bin kız çocuğunun da bu şiddet biçimine karşı risk altında olduğunu ortaya koydu.

6 Şubat Uluslararası Kadın Sünnetiyle Mücadele Günü kapsamında yapılan araştırmanın ilk sonuçları da açıklandı. Avusturya'da kadın sünneti mağdurlarının yarısı Mısır, üçte biriyse Somali'den geliyor. Kadın sünnetinin yaygın olduğu ülkelerden gelen 33 binden fazla kadın ve kız çocuğu Avusturya'da yaşıyor ve bunların 10 bin 320'si vatandaşlığa sahip.

Kadın ve Entegrasyon Bakanı Susanne Raab, kadın sünnetinin, kadınlara yönelik şiddetin 'vahşi bir biçimi' olduğunu söyledi ve "Mağdurlar genelde hayatları boyunca bunun fiziksel ve psikolojik etkileriyle mücadele ediyor" diye konuştu. Kadın sünnetinin Avusturya'da 'üzücü bir gerçek' hâline geldiğini söyleyen ÖVP'li bakan, bunun aynı zamanda cezai bir suç olduğunu da hatırlattı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya genelinde 200 milyon kadın ve kız çocuğunun kadın sünneti mağduru olduğunu söylüyor. 

Geri Dön 05 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN