Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Ekim 2023 Cumartesi

Başbakan: Yemeğe paranız yetmiyorsa çocuklarınızı McDonalds'a götürün

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer’in geçtiğimiz temmuz ayında, Avusturya’nın Hallen kentinde yaptığı bir konuşma aylar sonra ülke gündemi sarstı.

Sosyal medya üzerinden yayılan görüntülerde, Şansölye, Avusturya’da yoksulluk riski altındaki çocukların her gün sıcak yemeğe ulaşamadıklarına inanmadığını söyleyerek, “Sıcak yemek yapmaya paranız yetmiyorsa çocuklarınızı McDonalds’a götürün. Hamburger sadece 1,40 avroya satılıyor. Sağlıklı değil ama en azından ucuz. Ebeveynlerin bunu bilmesi gerekir" diye konuştu.

Sosyal Demokrat Parti (SPÖ), Başbakan’ın konuşmasını küstahlık olarak nitelendirdi, söz konusu söylemin Şansölyelik makamına yakışmadığı belirtildi. SPÖ tüketici haklarını koruma sözcüsü Christian Drobit, çocuklara ve gençlere yönelik fast food reklamlarına geniş kapsamlı bir kısıtlama getirilmesi için konuyu yeniden meclis gündemine taşıyacağını bildirdi. 

Avusturya İstatistik Kurumu verilerine göre 2021 yılında Avusturya'da 368 bin çocuk bir diğer ifadeyle her dört çocuktan biri yoksulluktan etkilendi. 

Geri Dön 07 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN