Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mart 2023 Cumartesi

Başbakan Nehammer: Göçmenler, ancak 5. yıldan itibaren tam sosyal yardım alabilecek

Avusturya Başbakanı ve ÖVP Lideri Karl Nehammer, 10 Mart Cuma günü düzenlenen ÖVP konferansında göçmenlerin devlet yardımlarından faydalanmasına kısıtlama getirilmesi gerektiğini savundu.

Nehammer, ‘Milletin Geleceği’ isimli konuşmasında ülke için uzun vadeli planlarını ÖVP üyelerine sundu. 

Başbakan, konuşmasında, göçmenlerin sosyal yardımlardan faydalanmasına kısıtlama getirilmesi gerektiğini savundu; göçmenlerin Avusturya’da yaşadıkları ilk 5 yıl boyunca ülke vatandaşlarının aldığı sosyal yardımın yarısını almaları, ancak ülkede 5 yılı doldurduktan sonra tam sosyal yardım alabilmelerini önerdi. Nehammer’in bu önerisi, ÖVP üyeleri tarafından alkışlarla karşılandı. 

Nehammer, ayrıca koalisyon ortağı Yeşiller Partisi’nin başta motorlu araçların kısıtlanması olmak üzere birçok planına karşı çıktı.

Geri Dön 11 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN