Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Mart 2023 Perşembe

Başbakan İskandinavya’da: Gündem göçmenler ve sosyal yardımlar

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, İsveç ve Danimarka’daki mevkidaşlarıyla göç ve sosyal yardımlar konularında fikir alışverişinde bulunmak için, iki günlük bir seyahate çıktı. 

Başbakan Nehammer, ülkedeki göçmenlerin sosyal yardım hakkının kısıtlanması ve göçmenlerin ülkede sadece 5 yıl boyunca yasal olarak ikâmet ettikten sonra tam sosyal yardım almaya hak kazanması teklifinde bulunmuştu. Bu teklif, ana muhalefet Sosyal Demokrat Parti başta olmak üzere muhalefetten ve kamuoyunda sert tepki almıştı. 

Danimarka’da da benzer bir düzenleme yürürlükte, sadece en az 9 yıldır yasal olarak Danimarka’da yaşayan göçmenler tam sosyal yardım alabiliyor. Onun dışındaki göçmenler, vatandaşların aldığı yardımın yarısını alabiliyor. 

Nehammer'in de, İsveç ve Danimarka'nın göç ve sosyal yardım konularını nasıl hallettiğini öğrenerek kendi siyaseti için 'ilham almak' istediği bildirildi.

Geri Dön 30 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN