Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Nisan 2024 Perşembe

Barınma krizine rağmen 230 bin konut boş

Çevreyi koruma örgütü Greenpeace'in güncel bir araştırmasına göre, Avusturya'da en az 230 bin dairenin kullanılmadığı ve boş tutulduğu ortaya çıktı.

Barınma krizine rağmen 230 bin konut boş

Greenpeace, Avusturya’da yılda 60 bin yeni konut inşa edildiğine işaret ederek, hükûmeti acil önlem almaya çağırdı. Hükûmetin boş tutulan evlere yönelik hazırladığı yasa taslağının bir an önce yürürlüğü girmesi gerektiği bildirildi. Hükûmetin söz konusu taslağı eyalet yönetimleri tarafından da onaylanırsa, boş tutulan ve kiraya verilmeyen evlerden ek vergi alınacak.

Kullanılmayan dairelerin oranı yüzde 4,7 olarak kayıtlara geçti. En fazla boş dairenin ise yüzde 5,7 ile Karintiya eyaletinde olduğu açıklandı. Araştırmada, Avusturya’daki tüm dairelerin yüzde 11,5’inin ikinci konut olarak kayıtlı olduğu ve bazılarının geçici olarak boş durumda olduğu da belirtildi. Avusturya’da birden fazla konuta sahip olanların en fazla Burgenland, Aşağı Avusturya ve Salzburg’da yaşadığı açıklandı.

Geri Dön 04 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN