Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Haziran 2023 Salı

Aynı besinler Avusturya'da Almanya'dan daha pahalı

Yapılan son araştırmaya göre; Avusturya'da süpermarkette satılan gıda ürünlerinin aynısı Almanya'da çok daha ucuz. Fiyat farkı yüzde 150'ye kadar çıkabiliyor.

İşçi Odası (AK) tarafından yayımlanan fiyat monitörü, Avusturya’daki süpermarkette satılan aynı markanın aynı ürünlerinin, Almanya süpermarketlerine göre ortalama yüzde 18 daha pahalı olduğunu ortaya koydu. Fiyat farkı, bazı ürünlerde yüzde 150’ye kadar çıkabiliyor.

Araştırmacılar, toplam beş süpermarketin internet sitelerinde 71 gıda ürününün fiyatlarını karşılaştırdı. Bu 71 üründen 57’sinin Avusturya’da Almanya’dakine oranla daha pahalı olduğu tespit edildi.

Fiyat farkı, özellikle süt ve süt ürünlerinde çok yüksek. Philadelphia marka krem peynir, Almanya’daki marketlerde 99 sente satılırken Avusturya’da 2,49 avroya satılıyor.

Geri Dön 06 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN