Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Nisan 2023 Cuma

Avusturya’nın yıllık doğal kaynakları dün tükendi

Avusturya’nın bir yıllık yenilenebilir doğal kaynakları, 6 Nisan itibarıyla tükendi. 

Greenpeace sözcüsü Lisa Panhuber, "Herkes bizim gibi yaşasaydı, üç gezegene ihtiyacımız olurdu" açıklamasında bulundu. Panhuber, "Yıllık bütçesinin tamamını Nisan başında harcamış olan hiçbir sanayi şirketi, otel veya çiftlik başarılı olamaz. Ancak Avusturya'nın geleceğimiz pahasına yaptığı şey tam olarak bu" ifadelerini kullandı.

Bir yıllık doğal kaynakların tükendiği gün, ‘Dünya Tükenme Günü’ olarak adlandırılıyor ve her ülke için ayrı hesaplanıyor. Örneğin Almanya, yıllık kaynaklarını 4 Mayıs’ta, Türkiye ise 22 Haziran’da tüketecek. 

‘Dünya Tükenme Günü’, aynı zamanda ülkeler arasındaki eşitsizliği de gösteriyor, çünkü dünyadaki en zengin ve sanayileşmiş ülkeler, doğal kaynakları diğer ülkelere göre çok daha fazla kullanıyor. Kaynakların sömürülmesi ve israfının bedelini ise genelde Afrika ülkeleri ödüyor. 

Geri Dön 07 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN