Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mart 2024 Çarşamba

Avusturya’nın suç haritasında Türkler ilk 10’da

Avusturya 2023 yılı suç istatistiklerini açıkladı. Suç oranının yüzde 8 arttığı ülkede, 8 binden fazla Türk vatandaşının da suça karıştığı bildirildi.

Avusturya İçişleri Bakanlığı, 2023 yılı suç istatistiklerini açıkladı. Rapora göre geçtiğimiz yıl oranlar yüzde 8 artarak, 520 bin suç kayıtlara geçti. Bir diğer ifadeyle ülke genelinde günde 1.447 suç işlendi. Tüm suçların yüzde 16’sının şiddet olaylarının oluşturduğu açıklandı. Sıkı kontroller sayesinde kaçakçılık vakalarının ise neredeyse yarı yarıya azaldığına dikkat çekildi.

Geçtiğimiz yıl kayıtlara geçen tüm suçların yüzde 45’inin Avusturya vatandaşı olmayan, yurt dışından ülkeye gelen kişi ya da çetelerce işlendiği belirtildi. Suça karıştığından şüphenilen 8 binden fazla Türk vatandaşının yabancı pasaportlular arasında ilk 10’a girdiği duyuruldu. 

Yabancı uyrukluların suça karışma oranları:

1. Romanyalılar: 17 bin 990 kişi

2. Almanlar: 14 bin 727 kişi

3. Sırplar: 11 bin 67 kişi

4. Suriyeliler: 9 bin 156 kişi

5. Macarlar: 9 bin 73 kişi

6. Türkler: 8 bin 152 kişi

7. Slovakyalılar: 7 bin195 kişi 

8. Afganlar: 5 bin 923 kişi

9. Bosnalılar: 5 bin 47 kişi

10. Hırvatlar: 4 bin 178 kişi

Geri Dön 27 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN