Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2024 Cumartesi

Avusturya'nın kamu borcu 383 milyar avroya ulaştı

Avusturya İstatistik Dairesi’nin verilerine göre, 2024 yılının ilk çeyreğinde Avusturya’nın kamu borcu 383,2 milyar avroya yükseldi.

Borç oranı ise yüzde 79,7 olarak kaydedildi. Bu durum, Avusturya'yı Avrupa Birliği'nin Maastricht kriterlerinden daha da uzaklaştırdı. Maastricht kriterleri, devlet borcunun GSYİH'ya oranının en fazla yüzde 60 olmasını öngörüyor.

Borçlanma artışında tahviller önde

Mart ayı sonu itibarıyla en fazla borçlanma tahviller aracılığıyla gerçekleşti, ardından krediler ve mevduatlar geldi. Ayrıca, belediye ve sosyal güvenlik sektörlerindeki borçlar da yükseldi. Ancak eyaletler bazında borçlarda azalma görüldü. Eyaletlerin kamu açığı 2024 yılının ilk çeyreğinde 6,4 milyar avro olarak gerçekleşti.

AB Komisyonu'ndan uyarı

Avrupa Birliği Komisyonu, artan bütçe açığı nedeniyle bu hafta Avusturya hükûmetini uyardı. 2028 yılına kadar 11,6 milyar avro tasarruf edilmesi gerektiği bildirildi. Maliye Bakanlığı, pandemi ve savaş gibi küresel krizlerin birçok AB ülkesinde benzer sorunlara yol açtığını belirtti.

Geri Dön 29 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN