Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2023 Salı

Avusturyalıların yüzde 15’inin alkol problemi var

Güncel verilere göre, Avusturya’da nüfusun yüzde 15’inin, yani yaklaşık 1 milyon kişinin alkol problemi var. Nüfusun yüzde 5’i ise alkolik.

Konuya ilişkin raporlar, alkol problemi yaşayan kadınların sayısının son yıllarda arttığını ortaya koyuyor. 

Bağımlılık konulu 2022 yılı epidemiyoloji raporuna göre, nüfusun yüzde 5’i, yani yaklaşık 370 bin kişi alkole bağımlı. Nüfusun yüzde 10’u ise, ‘hastalık riskini artıracak derecede’ alkol kullanıyor. Alkol problemi, en çok 50-54 yaş grubunda görülüyor ve erkeklerde kadınlara göre neredeyse iki kat daha fazla yaygın. Ancak uzmanlar, salgının başlamasından bu yana alkol sorunu yaşayan kadınların sayısının da hızla arttığına dikkat çekiyor. 

Viyana Bağımlılıkla Mücadele Enstitüsü Yöneticisi Lisa Brunner, alkol kullanımının 60’tan fazla hastalığın riskini artırdığını vurguladı.

Geri Dön 09 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN