Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Mart 2023 Salı

Avusturyalılar, mutsuz olmaktansa işsiz olmayı tercih ediyor

Anketlere göre, Avusturya’da tam zamanlı çalışanların yüzde 45’i, eğer işi hayattan zevk almalarını engelliyorsa, işi bırakacağını söylüyor. Her 3 kişiden biri de mutsuz olmaktansa işsiz olmayı tercih ettiğini belirtiyor. 

Uluslararası insan kaynakları şirketi Randstad’ın yaptığı ankete göre, Avusturyalı çalışanlar arasında iş-özel hayat dengesine öncelik verenlerin oranı giderek artıyor. Özellikle gençler, daha kısa ve esnek çalışma saatleri talep ediyor. Ankete katılanların yüzde 59’u, iş-yaşam dengesini bozacak hiçbir işi kabul etmeyeceğini söylüyor. 

Ayrıca, ankete göre her 10 çalışandan 4’ü, 60 yaşına gelmeden önce emekli olmak istiyor. 65 yaşından sonra emekli olmak isteyenlerin oranı ise yalnızca yüzde 9.

Geri Dön 28 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN