Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ekim 2023 Salı

Avusturyalı Neonaziler Macaristan’da konferans düzenledi

Avusturyalı Neonaziler, Macaristan’ın sınır kasabası Sopron’da bir konferans düzenledi.

Infokanal Deutschösterreich’ın haberine göre; Gerd Honsik Avrupa Kongresi adı altında gerçekleşen toplantıda "Avrupa Birliği, Avrupa'nın Geçmişteki Özgürlük Mücadelesi, Ulusal Hareketler" gibi konular tartışıldı. Konferansa, Almanya, İtalya ve İskandinav ülkelerinden de aşırı sağcıların geldiği ifade edildi. 

Macaristan'da liberal ve sol görüşlü gruplar söz konusu neonazi etkinliğine karşı gösteriler düzenlendi. Aşırı sağcı grupların Macaristan’ı, Avrupa ülkeleri arasında güvenli bölge olarak gördüğü iddia edildi. 

Konferansa ismini veren Gerd Honsik, Yahudi soykırımını  inkâr eden aşırı ve Avusturya'da mahkum edilen bir aşırı sağcıydı. 

Geri Dön 10 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN