Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mart 2024 Perşembe

Avusturyalı milyoner mirasını bağışlıyor

Avusturyalı milyoner Marlene Engelhorn, mirasının yüzde 90'ı olan 25 milyon avroyu bağışlayacak.

Dünyanın en büyük kimya şirketlerinden biri olan BASF’in mirasçısı Marlene Engelhorn, ailesinden kalan mirası haketmediğini ve en az yüzde 90’ını bağışlayacağını duyurmuştu. Mirasın yüzde 90’ının 25 milyon avro civarında olduğu, bir konsey tarafından hangi alanlara bağışlanacağına karar verileceği bildirilmişti. Konsey geçtiğimiz günlerde ilk toplantılarına başladı. Üyelerin, rastgele seçilmiş 50 kişiden oluştuğu duyuruldu.

Marlene Engelhorn, Avusturya’da, 2008 yılında miras vergisini kaldırılmasını protesto ettiğini açıkladı. Ayrıca Avusturyalı milyoner, servet eşitsizliğine dikkat çekerek, “Nüfusun en zengin yüzde birlik kesimi, ülkedeki varlıkların neredeyse yarısına sahip. Bu adil bir düzen değil, devlet bu konuya sessiz kalıyor” diye konuştu. 

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) verilerine göre, Avusturya avro bölgesinde, ikinci en yüksek servet yoğunluğuna sahip ülke.

1992 yılında doğan Marlene Engelhorn, Alman-Avusturyalı bir aktivist ve gazeteci.

Dünyanın kimya devi olarak bilinen BASF; 91 ülkede, 239 üretim tesisi ile faaliyet gösteriyor. 112 bine yakın çalışanı bulunan şirketin, 2022 yılındaki geliri 87,3 milyar avro olarak açıklanmıştı.

Geri Dön 21 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN