Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2023 Perşembe

Avusturyalı gazeteler, kamu yayıncısı ORF’i protesto etti

Avusturyalı gazetelerin çoğu, devlet medya kuruluşu ORF’e ilişkin reformu planlarını protesto etmek için dün ilk sayfalarını tamamen boş bıraktı.

Gazeteciler, ORF’e ayrılan bütçenin artırılmasının, ‘medya çeşitliliğini’ tehlikeye atacağını düşünüyor. Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde Başbakan Karl Nehammer’e açık mektup yazan gazeteciler, reformun ülke medyasında bir dengesizlik yaratacağını savunarak, özel sektördeki gazetelerin hâlihazırda ekonomik zorluklar çektiğini vurguladı. 

Söz konusu reform, tüm haneler için zorunlu televizyon vergisi uygulamasını sürdürerek ORF’e yıllık 710 milyon avro vergi geliri sağlamayı öngörüyor.

Mektupta, "Medya çeşitliliği olmadan seçme özgürlüğü olamaz. Ve seçme özgürlüğü olmadan liberal demokrasi olamaz" ifadeleri kullanarak, bağımsız medyanın önemi vurgulandı. 

Geri Dön 04 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN