Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Şubat 2023 Çarşamba

Avusturya’da nüfus 9,1 milyona çıktı, 1,7 milyonu yabancı kökenli

Avusturya’da 2022’nin ilk çeyreğinde 9 milyonu aşan nüfus, 2023 başında 9,1 milyonu da geçti.

Avusturya’da nüfus 9,1 milyona çıktı, 1,7 milyonu yabancı kökenli

İstatistik Kurumunun verilerine göre 1 Ocak 2023 itibarıyla nüfus bir önceki yıla göre 127 bin 197 artarak 9 milyon 106 bin 126’ya yükseldi. En kalabalık eyalet 1 milyon 982 bin 442 kişiyle Viyana olurken, nüfusun en az olduğu eyalet 301 bin 311 ile Burgenland oldu.

En hızlı nüfus artışı da yüzde 2,6 ile yine Viyana eyaletinde. Ülke genelinde toplam 90 bölgede nüfus artarken, dört bölgede nüfus azaldı.

Öte yandan nüfusun yüzde 19’una tekabül eden 1 milyon 730 bin 286 kişinin de yabancı kökenli olduğu ifade edildi. Yabancı kökenliler arasında en yüksek nüfus 225 bin 106 kişiyle Almanlara ait. Almanları 147 bin 403 kişiyle Romenler, 122 bin 16 kişiyle ise Sırplar takip ediyor.

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası 66 bin 899 Ukraynalı göçmenin geldiği ülkede toplam Ukraynalı nüfusu 79 bin 572’ye yükseldi.

Geri Dön 15 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN