Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2024 Cumartesi

Avusturya'da ilk İslam Partisi kuruldu

Avusturya'da Gustav Jobstmann liderliğinde, ilk kez bir İslam partisi kuruldu. Türk Kültürü Topluluğu ise partiyi eleştirdi ve Jobstmann'ın ciddiyetini sorguladı.

Avusturya'da ilk kez bir İslam partisi kuruldu. Aşağı Avusturya'da eski deniz kaptanı Gustav Jobstmann liderliğinde kurulan "Avusturya İslam Partisi" (IPÖ), ülkedeki Müslümanların hakları için çalışacaklarını açıkladı. Avusturya Türk Kültürü Topluluğu (TKG) ise partiyi eleştirerek, kurucusunun ciddiyeti konusunda şüphelerini dile getirdi.

İslam bilimci Ednan Aslan, Avrupa genelinde İslam partilerinin yükselişte olduğunu belirterek, bu durumu Avrupa için bir tehdit olarak nitelendirdi. Aslan, bu partilerin programlarının merkezinde dinin olduğunu ve demokrasi veya insan hakları maskesi altında hareket ettiklerini savundu. Krone gazetesine konuşan Aslan, Avusturya'nın siyasal İslam'ın yayılması için elverişli bir ülke olduğunu söyledi.

Diğer ülkelerdeki İslam partileri

Aslan, Hollanda'daki "Denk", Almanya'daki "Dava" ve "BIG" gibi partilerin Avrupa’nın demokratik değerlerine uygun olmadığını ifade etti. Siyasi İslam'la ilgili yasakların etkili olmadığını belirten Aslan, sorunların görünür kılınmasının daha önemli olduğunu vurguladı.

Siyasi endişeler

Sosyal Demokratlar ve Yeşiller’den birçok milletvekili, İslamcı eğilimlere sahip kişilerin Ulusal Konsey’e girmesinden endişe duyduklarını belirtti. Uzmanlar, siyasal İslam'ın sadece Mısır, Ürdün veya Türkiye gibi ülkeler için değil, Avrupa için de tehlike oluşturduğunu vurguluyor.

Geri Dön 29 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN