Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

Avusturya’da dijital kimlik dönemi başlıyor

Avusturya'da dijital kimlik (eID) dönemi başlıyor. Uygulama üzerinden kişisel verilere erişim sağlanabilecek.

Dijitalleşmeden Sorumlu Devlet Bakanı Claudia Plakolm, dijital kimliklerin resmi kurumlarda kullanılabileceğini açıkladı. Bu uygulama sayesinde özellikle polis kimlik ve araç kontrolleri daha hızlı gerçekleştirilebilecek.

Avusturya'nın 'eID' uygulaması, dijital kimlikleri de içerecek şekilde tasarlandı. Uygulama üzerinden kişisel verilere erişim sağlanabilecek. QR kodun kurumlara veya üçüncü kişilere gösterilmesi durumunda, veriler Bluetooth aracılığıyla görülebilecek.

Dijital kimlik belgesi, Avusturya'da kullanılan 'eID' uygulamasına eklenen dördüncü dijital belge oldu. Ekim 2022'de doğum belgesi, ehliyet ve tescil belgeleri de bu uygulamaya eklenmişti. Dijital kimlik belgesi, 2026 yılı itibarıyla Avrupa Birliği içinde de geçerli olacak.

"eID" uygulaması, Ekim 2022'de hayata geçirildi ve bugüne kadar 1,5 milyondan fazla indirildi. Uygulama, Avusturya'da yaşayanların dijital ehliyet, resmi kayıt formları ve doğum belgesi gibi belgelere erişimini sağlıyor.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN