Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Mart 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'da bu hafta gündemde Bosna Hersek'in AB üyeliği, göçmenlere verilen sosyal yardımlar ve terör saldırısı alarmı vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya ve İtalya dışişleri bakanları, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamada ülkenin AB üyeliğine destek verildi.

Avusturya'da koalisyonun küçük ortağı Yeşiller Partisi, Başbakan Karl Nehammer'in, 'göçmenlere verilen sosyal yardımların kısıtlanması' teklifine karşı çıktı.

Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig, dar gelirli haneler için 200 avro ek barınma yardımı yapılacağını duyurdu. 

2017'den bu yana 5,2 miyon avronun üzerinde krpito paraya el konuldu. Siber suçlar ise son bir yılda yüzde 30 arttı.

Trafik cezaları artıyor. Yeni değişiklikler 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek ve bazı cezalarda yüzde 100'e varan artış olacak. Değişikliklere göre, direksiyonda cep telefonu kullanmanın cezası 50 avrodan 100 avroya, emniyet kemeri takmamanın cezası ise 35 avrodan 50 avroya çıkarılacak. 

Viyana’da kiliselere yönelik bir terör saldırısı tehdidi nedeniyle polis ek önlemler almış, en yüksek uyarı seviyesi ilan edilmişti. Polis sözcüsü Daniel Furst, uyarı seviyesinin perşembe akşamı itibarıyla kaldırıldığını açıkladı.

Avusturya İstatistik Ofisi’nin nihai verilerine göre, Avusturya’da ocak ayında yüzde 11,2 olarak ölçülen yıllık enflasyon şubat ayında yüzde 10,9’a geriledi. 

Geri Dön 19 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN