Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Mart 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'da yüzlerce ilaçta arz problemi sürüyor, Viyana'da her gün ortalama 461 suç işleniyor, lise öğrencileri iklim için sokaklarda. Bu haftanın gündemini sizin için derledik: 

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Lise öğrencileri iklim için sokaklardaydı

Başkent Viyana'da binlerce çevreci, küresel ısınma, iklim değişikliği ve karbon emisyonunun azaltılması için iktidardan ‘iklimi koruma yasası’ çıkarılmasını talep etti. Göstericilerin büyük çoğunluğu lise öğrencileriydi.

İlaç krizi sürüyor

Avusturya’da başta çocuklar için antibiyotikler ve grip ilaçları olmak üzere yüzlerce ilaçta arz problemi sürüyor. 

Sağlık Dairesi, ülke genelinde birçok kritik ilaç dahil toplam 613 ilaçta tedarik sorunları yaşandığını açıkladı. 

2022 suç istatistikleri açıklandı

Avusturya’nın 2022 suç istatistiklerine göre, ülkede suç oranları geçtiğimiz seneye göre ciddi ölçüde artarak salgın öncesi seviyesine döndü. 

Viyana’da tespit edilen suçların sayısı 2021’e göre yüzde 17 arttı. Başkentte 2022’de 168 bini aşkın suç bildirildi; bu, her gün ortalama 461 suç işlendiği anlamına geliyor. 

Geri Dön 12 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN