Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Ocak 2023 Pazar

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya bu haftaya Mistelbach'taki saldırıların yankısıyla başladı. İşte hafta boyu ülkede yaşananlar...

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Ülke geçtiğimiz haftayı infial yaratan bir olayla kapattı. Başkent Viyana’da Mistelbach Spreizergasse’de önce 21 yaşındaki bir kadın, 15 dakika sonra ise 14 yaşında bir kız çocuğu bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırganın aynı kişi olabileceği düşünülüyor. Polis saldırganın robot resmini yayımladı. Mistelbach Polis Müfettişliği, olay hakkında bilgisi olanların 059133-3260 numaralı telefonu aramasını istedi.

İşte robot resim:

Sosyal yardımlarda da gelişme var. Hükûmet, dar gelirlilere ödediği yardımı genişletiyor. Kira yardımı alanlar, ek olarak enerji faturası yardımı da alabilecek. Ödemeler ise hane büyüklüğüne bağlı olarak 660 ila 1.460 avro arasında değişecek. Ayrıca İklim Bakanı Leonore Gewessler’in çarşamba günü Bakanlar Kurulu’nda sunduğu tasarıya göre, hem şirketlerin, hem de özel hanelerin elektrik şebekesi ücretlerinin yüzde 80’i devlet tarafından karşılanacak. Bu, ortalama bir haneye aylık 80 avro tasarruf sağlayacak.

Bununla birlikte 1 Nisan’da kiralara zam geliyor. Bu tarihten itibaren yaklaşık yüzde 8,6 oranında bir zam bekleniyor. Avusturya İşçi Odaları Birliği ise artış oranının yıllık yüzde 2 ile sınırlandırılmasını talep ediyor ve kısa süreli kontratların son bulmasını istiyor.

İklim Bakanı Gewessler, hız sınırı tartışması hakkında konuştu. Son zamanlarda Meclis’te hız sınırıyla ilgili yoğun tartışmalar dönüyor. Bakan, 2040’a kadar karbon nötr olma hedefine işaret ederek otobanlarda 100 kilometrelik hız sınırı konulması çağrısını yineledi.

Sağlık Bakanı Johannes Rauch ise tüm korona kısıtlamalarının kaldırılmasını istiyor. Rauch’a göre nüfus yüksek bir bağışıklığa ulaştı. “Aşılarımız var, ilaçlarımız var, varyantların gelişimini yakından izliyoruz” diyen Rauch, Viyana’da devam eden toplu taşımada maske zorunluluğunun yakın zamanda kaldırılabileceğini de sinyalini verdi.

Geri Dön 22 Ocak 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN