Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Ocak 2023 Pazar

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’da yılbaşı gecesi biri 7 aylık hamile iki Türk kız kardeş trafik kazasında can verdi. Kazada bebek de öldü. İşte Avusturya'da bu hafta yaşananlar...

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Tirol eyaleti yakınlarında Kamber Çeşmecik’in idaresindeki araç, Alman plakalı bir araçla çarpıştı. Kaza, Alman plakalı aracın hatalı sollaması nedeniyle meydana geldi. 27 yaşındaki Elmas Çeşmecik ile 24 yaşındaki kız kardeşi Miraç Kasal kazada hayatını kaybetti. Sürücü Kamber Çeşmecik ise ağır yaralandı.

Havai fişek can aldı

Yılbaşı gecesinde Avusturya’da havai fişek patlatmak yasaklanmıştı. Ancak yasa dışı yollarla ithal edilen bir havai fişek, 18 yaşındaki gencin ölümüne neden oldu. Gencin üç arkadaşı da patlamada yaralandı.

İlaç krizi Avusturya'da da devam ediyor

Avrupa’daki ilaç kıtlığı Avusturya’da da etkisini gösteriyor. Başta antibiyotik ve ağrı kesiciler olmak üzere çok sayıda ilaç piyasada yok. Asya’daki tedarik zincirinde yaşanan problemlerden dolayı ortaya çıkan krize karşı ana muhalefet partisi SPÖ, ilaç üretiminin Avrupa’ya alınmasını talep etti. SPÖ Sağlık Sözcüsü, “Temel ilaçların tedariki şansa veya Çin’e bırakılmayacak kadar önemli” dedi.

Grip salgını

Ülkede ilaç kriziyle birlikte grip salgını da devam ediyor. Üç hafta önce zirveyi gören salgında düşüş yaşansa da uzmanlar rahatlamak için henüz erken olduğu görüşünde.

Polis şiddetine karşı şikâyet ofisi

Avusturya İçişleri Bakanlığı, polis şiddeti vakaları için bu sene içinde bir şikayet ofisi kurmayı planlıyor. Böylece, polis şiddeti mağdurları, olayı polise şikayet etmek zorunda kalmayacak.

Geri Dön 08 Ocak 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN