Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Haziran 2024 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta; artan kamu borcu, sağlık sistemindeki kriz ve ülkenin ilk İslam partisi vardı. İşte yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya İstatistik Dairesi’nin verilerine göre, 2024 yılının ilk çeyreğinde Avusturya’nın kamu borcu 383,2 milyar avroya yükseldi. Borç oranı ise yüzde 79,7 olarak kaydedildi. Bu durum, Avusturya'yı Avrupa Birliği'nin Maastricht kriterlerinden daha da uzaklaştırdı. Maastricht kriterleri, devlet borcunun GSYİH'ya oranının en fazla yüzde 60 olmasını öngörüyor.

AB'den Avusturya’ya tasarruf uyarısı

AB Komisyonu ise Avusturya hükûmetini artan bütçe açığı nedeniyle uyardı. 2028 yılına kadar 11,6 milyar avro tasarruf yapılması gerektiğini belirtti. Federal Maliye Bakanı Magnus Brunner’e gönderilen uyarı mektubunda, gelecek yıldan itibaren yıllık 2,6 milyar avro tasarruf hedefi konuldu. Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, pandemi ve savaş gibi küresel krizlere işaret edilerek, birçok AB ülkesinin benzer sorunlarla karşı karşıya olduğu vurgulandı.

Dahiliye uzmanları: Çöküşün eşiğindeyiz

Avusturya Dahiliye Uzmanları Birliği, Sağlık Bakanlığına yönelik kriz uyarısında bulundu. Basına açık yayımlanan mektupta, "Çöküşün eşiğindeyiz" ifadeleri kullanıldı. Ülke genelinde dahiliye uzmanı açığının kritik seviyelere ulaştığı belirtilirken, özellikle kırsal bölgelerde tedaviye erişimin her geçen gün zorlaştığı vurgulandı.

Avusturya'da ilk İslam partisi kuruldu

Avusturya'da ilk kez bir İslam partisi kuruldu. Aşağı Avusturya'da eski deniz kaptanı Gustav Jobstmann liderliğinde kurulan "Avusturya İslam Partisi" (IPÖ), ülkedeki Müslümanların hakları için çalışacaklarını açıkladı. Avusturya Türk Kültürü Topluluğu (TKG) ise partiyi eleştirerek, kurucusunun ciddiyeti konusunda şüphelerini dile getirdi.

Her yıl en az 100 çocuk zorla evlendiriliyor

"Caritas" ve "Doğu Ekspresi" sivil toplum kuruluşlarının ortak araştırmasına göre, Avusturya’da her yıl en az 100 çocuk zorla evlendiriliyor. Raporda, bu evliliklerin büyük çoğunluğunun 16 yaş ve altındaki kız çocuklarını kapsadığı belirtildi. Uzmanlar, raporu 'şoke edici' bulurken, istatistiklerin sadece bildirilen vakalara dayandığını ve gerçek rakamların çok daha yüksek olabileceğini vurguladı. 

Viyana yine 'en yaşanabilir şehir' seçildi

Economist Intelligence Unit (EIU) tarafından hazırlanan 2024 yaşanabilirlik endeksinde, Avusturya'nın başkenti Viyana, bir kez daha dünyanın en yaşanabilir şehri seçildi.

Geri Dön 30 Haziran 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN