Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Mart 2024 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta; havayollarındaki grev, Viyana'daki trenlerdeki bit salgını ve yeni silah yasağı vardı. İşte yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Viyana Havalimanında, bugün (31 Mart) itibarıyla, dünya genelinde 67 ülkede toplam 190 farklı destinasyona uçuş hizmeti sunacak 'yaz uçuş programı' başlıyor. Havaalanı yönetim kurulu üyesi Julian Jäger'in açıklamasına göre, Lufthansa'nın iştiraki olan AUA, Boston, Bremen ve Tiflis gibi yeni rotalar eklerken, Los Angeles ve Tokyo'ya da doğrudan uçuşlar düzenleyecek. Düşük maliyetli havayolu Ryanair, Rijeka, Olbia, Tiran ve Split'i uçuş ağlarına katıyor. Wizz Air, Londra ve Barselona başta olmak üzere birçok yeni destinasyona uçuşlar eklerken, Eurowings Berlin rotasını genişletiyor.

Avusturya Havayolları’ndan grev

Avusturya Havayolları'nda, toplu müzakerelerin sonuçsuz kalması üzerine, perşembe ve cuma günü grev yapıldı. Grev nedeniyle yüzlerce uçuş iptal edildi. İşveren sözcüsü, mali zararın 24 milyon avroya kadar çıktığını duyurdu.

Viyana’da silah yasağı başlıyor

Başkent Viyana’nın Favoriten bölgesinde, kamu güvenliğini artırmak amacıyla, silah yasağına ilişkin yeni bir düzenleme yürürlüğe girdi. İçişleri Bakanı Gerhard Karner, Viyana’nın Reumannplatz alanında silah yasağının başladığını açıkladı. Yönetmelik, dün sabah (30 Mart 2024 Cumartesi) saat 08.00 itibarıyla yürürlüğe girdi ve 30 Haziran 2024’e kadar sürecek.

Trenlerde bit salgını

Viyana’da, trenlerde bit salgını başladı.  S-Bahn ana hattında ortaya çıkan böcekler hem vatandaşlara hem de demiryolları çalışanlarına zor anlar yaşatıyor. Bir tren makinisti tarafından yapılan açıklamada, söz konusu istila doğrulandı, günde en az 2-3 trenin bitler nedeniyle trafikten çekilip temizlendiği belirtildi.

Kaçak elektrik çekilen evler mültecilere fahiş fiyata kiralandı

Viyana’da, oturulması tehlikeli olan 32 eve kaçak elektrik ve su tesisatı çekildiği tespit edildi. Söz konusu konutların oturulması tehlikeli binalar olduğu açıklanırken; bodrum katlarından çatı katına kadar tüm alanların fahiş fiyatlarla sığınmacılara kiralandığı, iki odalı en küçük dairelerin 1.000 avroya kiraya verildiği ortaya çıktı.

Polis operasyonunda, Suriye, Irak ve Afganistan’dan gelen sığınmacıların insani olmayan koşullar altında yaşamak zorunda kaldığı dikkat çekti. 122 kişinin yaşadığı apartmanlarda, çok sayıda sonradan eklenmiş ve kurallara uygun olmayan şekilde monte edilmiş duş ve tuvalet bulunduğu da bildirildi.

Karner: Şam ve çevresi güvenli, Suriye’ye sınır dışılar yeniden başlayacak

İçişleri Bakanı Gerhard Karner, Şam ve çevresinin artık güvenli olduğunu ifade ederek Suriye'ye sınır dışıların yeniden başlayacağını açıkladı. Karner buna ek olarak, "Avrupa Birliği’ne Bulgaristan gibi ülkelerden giriş yapan yapan sığınmacıları ilk girdikleri lokasyonlara iade edebiliriz" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 31 Mart 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN