Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Kasım 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta; metal işçileriyle patronların zam pazarlığı ve okullara yapılan bomba ihbarları vardı. İşte yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’da metal işçileri, toplu iş sözleşmesi kapsamında yüzde 11,6 oranında zam talep etti. Ancak patronlar, sendikanın bu talebini kabul etmedi ve 100 avro zam ile tek sefere mahsus yüzde 2,5’lik bir zam teklif etti. Bunun üzerine işçiler 6 Kasım Pazartesi günü uyarı grevine gitti. 9 Kasım’da yapılan müzakerelerden de sonuç çıkmadı. İşçiler, 13 Kasım (yarın) yapılacak altıncı tur müzakerelerinden de sonuç çıkmaması hâlinde ‘büyük greve’ gidebilir.

Soğuktan korunma hattı yeniden devrede

Havaların soğumasıyla birlikte, yardım kuruluşu Caritas, her yıl kullandığı soğuktan korunma yardım hattını yeniden devreye soktu. Caritas yöneticisi Klaus Schwertner, kasım ayı itibarıyla 01-4804553 numaralı hattın yeniden kullanıma açıldığını duyurdu. Schwertner, geçtiğimiz yıl soğuktan korunma hattına 9 bin 700 çağrı yapıldığını da sözlerine ekledi.

Viyana’da IŞİD alarmı

Viyana’da IŞİD alarmı verildi. Çarşamba günü 7 meslek okulu (Berufsschule) bomba ihbarı nedeniyle tahliye edildi. Polis birimlerinden yapılan ilk açıklamada, terör örgütü IŞİD üyesi oldukları tahmin edilen kişilerin, okullara tehdit e-postaları yolladığı duyuruldu. Mektupta, “Kafirlere ölüm" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Perşembe günüyse bir okula daha benzer bir tehdit e-postası geldi. 

Bir Avusturyalı yılda 11,1 litre içki içiyor

Yayımlanan küresel sağlık raporuna göre; Avusturya’da yılda kişi başı ortalama 11,1 litre içki tüketiliyor. Ülke, bu oranıyla Avrupa’da ilk 6 sırada.

Filistin’e 2 milyon avro destek

Dışişleri Bakanlığı, Orta Doğu’daki insani krize dikkat çekerek, Filistinli sivil halka 2 milyon avro yardım sağlanacağını duyurdu. Söz konusu yardım fonunun, Avusturya Kalkınma Ajansı (ADA) tarafından Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’na aktarılacağı bildirildi.

Geri Dön 12 Kasım 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN