Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Eylül 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta; göç ve intihar saldırısı planlayan 16 yaşındaki çocuk vardı. İşte yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’da Mülteci Konferansı öncesinde sığınmacıların zorunlu çalıştırılması önerildi. Yukarı Avusturya ÖVP mültecilerin kamu yararına işlerde çalıştırılması gerektiğini savundu.

16 yaşındaki zanlı intihar saldırısı planlıyormuş

Avusturya'da radikal islamcı örgütlerle ilişkisi olduğu iddia edilen ve gözaltına alınan 16 yaşındaki zanlının intihar saldırısı planladığı belirlendi. Anayasayı Koruma Dairesi, söz konusu zanlının 16 yaşında Türk kökenli bir Avusturya vatandaşı olduğunu bildirdi.

Okullara üniforma zorunluluğu önerisi

Avusturya’da aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) okullara üniforma zorunluluğu getirilmesini önerdi. 

Korona geri dönüyor

Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte, hastalıklarda da artış bekleniyor. Uzmanlar, koronavirüs vakalarının yeniden artabileceği konusunda uyarıda bulundu. Koronavirüs aşılarının hastalığa karşı en önemli tedbir olduğunu hatırlatan bilim insanı, hastane ve bakım evlerinde yaşanabilecek sorunlara karşı şimdiden önlem alınması gerektiğini ifade etti. 

Tamir bonusu yeniden başlıyor

İklim Koruma Bakanlığı, geçtiğimiz yıl elektronik aletlerdeki israfı önlemek amacıyla hayata geçirilen tamir bonusu uygulamasının 25 Eylül’de (yarın) yeniden başlayacağını duyurdu.

Son başvuru 30 Eylül

Viyana'da yaşayan ihtiyaç sahiplerine yapılacak, tek sefere mahsus 200 avroluk kira yardımı için ise son başvuru tarihi 30 Eylül.

Geri Dön 24 Eylül 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN