Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ağustos 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta ekonomik kriz, kira zamları ve öğretmen açığı vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Eğitim Bakanı Martin Polatschek, önümüzdeki okul yılı için ülke genelinde halen 200 öğretmen açığı olduğu açıklamasında bulundu. Eğitim Bakanlığı, öğretmen açığını kapamak için öğretmenlerin eğitim süresini altı yıldan beş yıla indirmeyi değerlendiriyor. Ancak bu konuda bir yasa tasarısı henüz yok.

Başkent Viyana’daki gıda yardım derneği Wiener Samariterbund, vatandaşlara gıda yardımı çağrısında bulundu. Dernek, aş evlerine talebin geçen yıla göre yüzde 40 arttığını açıkladı.

Enflasyona göre otomatik ayarlanan politikacı maaşlarının, 2024 itibarıyla yüzde 9,7 zamlanması bekleniyordu. Ancak Şansölye Karl Nehammer, siyasetçilerin maaşlarına bu yıl zam yapılmayacağını açıkladı.

Ağustos ayı içinde yaklaşık 135 bin hanenin kiraları yüzde 5,5 oranında zamlanacak. İşçi Odası tarafından açıklanan verilere göre, Avusturya’da kira endeksleri ağustos ayında yaklaşık yüzde 5,5 zamlanacak. Bu, son 2 yıl içinde kiralara yapılan dördüncü zam olacak. Kira endekslerine yapılacak zamdan yaklaşık 135 bin hanenin etkilenmesi bekleniyor. Bu haneler için kira masrafları, yıllık ortalama 1.400 avro artacak.

Geri Dön 06 Ağustos 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN