Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Temmuz 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta Rammstein konserinde gazetecilere yönelik ırkçı saldırı ve aşırı sağcılara yönelik operasyon vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'da bu hafta gündemde Rammstein konserinin ardından kamu yayıncısı ORF'ye mensup gazetecilere yönelik ırkçı saldırı vardı. Bununla birlikte aşırı sağcı örgüte düzenlenen operasyon da medyada geniş yer buldu.

Bu yıl 32 kişi boğularak öldü

Avusturya'da 2023 yılı içinde en az 32 kişi boğularak hayatını kaybetti. Bu sayı, geçen yılın neredeyse iki katı ve bu durum dikkat çekici bir artış olarak değerlendiriliyor.

Rammstein konserinde gazetecilere saldırı: "Hepiniz Yahudisiniz"

Başkent Viyana’da çarşamba günü düzenlenen Rammstein konserinden sonra, kamu yayıncısı ORF’den gazeteciler, konsere katılan Rammstein hayranları tarafından saldırıya uğradı.

Devlet karşıtı organizasyona polis baskını

Avusturya’da polis, kendini ‘devlet karşıtı’ olarak tanımlayan ‘Federal Prusya Devleti’ hareketinin 30’dan fazla üyesinin evine baskın düzenledi.

Son 5 yılda 2 bin 400 ehliyetsiz sürücü kaza yaptı

Avusturya'da yayımlanan verilere göre; 2018'den bu yana yaklaşık 2 bin 400 ehliyetsiz sürücü trafik kazasına karıştı. 

Yeni hırsızlık yöntemine dikkat

Avusturya'nın başkenti Viyana'da polis, vatandaşları hırsızların yeni 'nitrik asit' numarasına karşı uyardı. Bu yöntemde, hırsızlar nitrik asit kullanarak metal yüzeylerden parmak izlerini silerek suç delillerini yok ediyorlar.

Sağlık sisteminde reform

Avusturya hükûmeti, sağlık sektöründe yaşanan sorunlar karşısında hazırlanan yeni önlem paketini duyurdu. Bu reformlar, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı ve hizmetlere erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Burgenland’da 9 günde 10 yangın: Şüpheli gözaltında

Avusturya'nın Burgenland eyaletinde 9 günde 10 yangın çıktı. Kundaklama şüphesiyle bir kişi gözaltına alındı. Bu durum, bölgedeki yangınların çoğunun insan kaynaklı olduğunu ve daha fazla önlem alınması gerektiğini gösteriyor.

Nefret suçları arttı

İçişleri Bakanlığı, 2022 yılında meydana gelen suçlarla ilgili hazırladığı raporu kamuoyuyla paylaştı ve bu raporda 5 bin 865 nefret suçunun işlendiğini ve bu suçlarda önceki yıla kıyasla yüzde 7'lik bir artış olduğunu belirtti.

Geri Dön 30 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN