Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Temmuz 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Bu hafta Avusturya'nın gündeminde göç ve ırkçılık vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’da son yıllarda özellikle yaygınlaşan elektrikli scooter ve bisikletler için sürücülere kask zorunluluğu getirilmesi tartışılıyor.

Termometreler 38 dereceyi gördü

Aşağı Avusturya’da pazar günü sıcaklıklar 38,1 dereceye ulaştı.

Komünist belediyeden çocuklara ücretsiz havuz bileti

Avusturya’nın Graz kentinde Komünist Parti (KPÖ) Belediyesi, 6 ila 18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere 3 bin ücretsiz havuz bileti dağıtılacağını duyurdu.

Komşusuna koronavirüs bulaştıran kadına 3 ay hapis cezası

Karintiya eyaletinde, kanser hastası komşusuna koronavirüs bulaştıran 53 yaşındaki kadına 3 ay ertelemeli hapis cezası verildi.

Graz polisi, yanlış şüpheliyi serbest bıraktı

Graz polisi, hırsızlık şüphesiyle geçen hafta gözaltına alınan iki kişiden, yanlışlıkla suçlu olan ve hapishaneye gönderilmesine hükmedilen zanlıyı serbest bıraktı. Karışıklığın sebebi olarak, iki şüphelinin görünüş benzerliği ve dil bariyeri gösterildi.

Viyana Belediyesi, yanlışlıkla binlerce haneden enerji yardımlarını geri istedi

Viyana Belediyesi, 4 bine yakın haneye, 2022 yılında ödenen enerji yardımlarının geri ödenmesini talep eden bir mektup gönderdi. Belediyeden yapılan açıklamada, mektupların bir bilgi işlem hatası sonucu yanlışlıkla gönderildiği, herhangi bir para iadesi istenmediği belirtildi.

Enflasyon haziran ayında yüzde 8’e düştü

Mayıs ayında yüzde 8,9 olarak ölçülen enflasyon, haziran ayında yüzde 8’e geriledi. Enflasyondaki düşüşün ana sebebi akaryakıt fiyatlarındaki gerileme olurken, gıda ürünlerindeki fiyat artışı da sonunda yavaşlamaya başladı.

Her 4 kişiden 3’ü hükûmetten memnun değil

Son anketlere göre, Avusturya’nın ÖVP-Yeşiller hükûmetine güven dibe vurdu. Halkın yüzde 74’ü hükûmetten ‘hiç’ veya ‘kısmen’ memnun değil, hükûmetten ‘çok memnun’ olanların oranı ise yalnızca yüzde 2.

Aşırı sağcı FPÖ’nün oy oranı yüzde 30’a ulaştı

Son anketlere göre, Avusturya’da bu pazar seçim olsa, aşırı sağcı FPÖ yüzde 30 oy alarak açık ara farkla birinci olacak.

Polis uyardı: SMS dolandırıcılığına dikkat

Federal Kriminal Ofisi, ülkede yayılan yeni bir SMS dolandırıcılığı dalgasına karşı uyarıda bulundu.

Enerji fiyatları düşüyor

Avusturya'nın en büyük enerji sağlayıcısı Wien Energie, elektrik ve gaz fiyatlarında yüzde 30 ila 40 arasında indirim yapacak.

Polis, havuza Nazi dövmesiyle girenlere müdahale etmedi

Avusturya'da polisin Nazi dövmesiyle havuza girenlere müdahele etmemesi tepki topladı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, polis olay yerine çağrıldı, ancak Nazi dövmeli kişilere herhangi bir müdahalede bulunmadan havuzdan ayrıldı. Polis memurları, 'her şeyin plana uygun gittiğini' savunarak, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını ve savcılığa rapor sunulacağını belirtti.

Viyanalılara 200 avro konut yardımı

Viyana’da dar ve orta gelirli yaklaşık 700 bin hanenin hak sahibi olduğu 200 avroluk konut yardımı için başvurular açıldı.

Kamyon kasasında 46 göçmen yakalandı

Avusturya'nın Macaristan sınırında, bir kamyon kasasında yasa dışı yollarla ülkeye girmeye çalışan 46 düzensiz göçmen, emniyet güçleri tarafından yakalandı.

Göçmen organizasyonu InterNations tarafından yapılan araştırmaya göre, göçmenlerin gözünde en az arkadaş canlısı ülke Avusturya. Viyanalıların yüzde 53’ü, başkente göçün çok fazla olduğu görüşünde.

Geri Dön 23 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN