Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Temmuz 2023 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta enerji fiyatları, göç ve ırkçılık vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya Federal Kriminal Ofisi, ülkede yayılan yeni bir SMS dolandırıcılığı dalgasına karşı uyarıda bulundu. 

Avusturya'nın en büyük enerji sağlayıcısı Wien Energie, elektrik ve gaz fiyatlarında yüzde 30 ila 40 arasında indirim yapacak.

Graz kentinde Komünist Parti (KPÖ) Belediyesi, 6 ila 18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere 3 bin ücretsiz havuz bileti dağıtılacağını duyurdu.

Başbakan Karl Nehammer, Kickl öncülüğündeki FPÖ ile koalisyon yapmayacaklarını söyledi ve Kickl'ı bir 'güvenlik riski' olarak tanımladı. Nehammer, ÖVP-Yeşiller koalisyonunun dağılması ve erken seçime gidilmesinin ihtimal dışı olduğunu söyledi. 

Göçmen organizasyonu InterNations tarafından yapılan araştırmaya göre, göçmenlerin gözünde en az arkadaş canlısı ülke Avusturya.

Hükûmet, 2024 sonuna kadar ihtiyaç sahibi ailelerin çocuk başına yıllık 1.080 avro ek sosyal yardım almasını sağlayacak.

Aşağı Avusturya’da pazar günü sıcaklıklar 38,1 dereceye ulaştı. 

Macaristan sınırında, bir kamyon kasasında yasa dışı yollarla ülkeye girmeye çalışan 46 düzensiz göçmen, emniyet güçleri tarafından yakalandı.

Haftalık çalışma saatlerinin 35'ten 32'ye indirilmesi talep edildi. ÖVP'li Çalışma Bakanı Kocher ise "Aynı ücrete daha az çalışmak olmaz" diyerek talebi reddetti. 

Karintiya eyaletinde, kanser hastası komşusuna koronavirüs bulaştıran 53 yaşındaki kadına 3 ay ertelemeli hapis cezası verildi.

28 yaşındaki bir kadının Suriyeli eşi tarafından öldürülmesinin ardından, federal hükümet, kadın cinayetleriyle mücadele stratejilerini yeniden tartışmak için bir araya geldi. 

Rusya'nın artan saldırıları sonrası Avusturya, "Avrupa Sema Kalkanı Girişimi" adı verilen hava savunma sistemine katılmak istediğini açıkladı.

Mayıs ayı itibarıyla yüzde 9 olarak tespit edilen enflasyonun, 2023 sonunda yüzde 7,5 seviyesinde olması bekleniyor. 

Avusturya’nın en zengin 335 kişisi, ülkenin toplam servetinin üçte birini elinde tutuyor.

Geri Dön 16 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN