Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2023 Pazar

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta çalışma saatleri, koalisyonda yaşanan anlaşmazlıklar ve kadın cinayetleri vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Haftalık çalışma saatlerinin 35'ten 32'ye indirilmesi talep edildi, ancak Çalışma Bakanı Kocher, "Aynı ücrete daha az çalışmak olmaz" diyerek talebi reddetti. Bu durum, işçi hakları ve çalışma koşulları konusunda önemli bir tartışmayı gündeme getirdi.

Başbakan Karl Nehammer, ÖVP-Yeşiller koalisyonunun dağılması ve erken seçime gidilmesinin ihtimal dışı olduğunu belirtti.

Karintiya eyaletinde, kanser hastası komşusuna koronavirüs bulaştıran 53 yaşındaki bir kadına 3 ay ertelemeli hapis cezası verildi.

28 yaşındaki bir kadının Suriyeli eşi tarafından öldürülmesinin ardından, federal hükûmet, kadın cinayetleriyle mücadele stratejilerini yeniden tartışmak için bir araya geldi.

İşsizlik, haziran ayında mayısa göre 0,2 puan gerileyerek yüzde 5,7’ye düştü. Mayıs ayında yüzde 9 olan enflasyon da haziranda yüzde 8'e geriledi.

Başkent Viyana, 'Monocle' dergisi tarafından yayımlanan 2023 yılı hayat kalitesi anketine göre, dünyanın en ‘yaşanılası’ şehri seçildi.

Geri Dön 09 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN