Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Haziran 2023 Pazar

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’nın gündeminde bu hafta; enflasyon ve aşırı sıcaklar yer aldı. İşte bu hafta yaşananlar…

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’da enflasyon, mayıs ayında yüzde 9 olarak açıklanmıştı. Ancak halkın hissettiği enflasyon, 2023’ün ikinci çeyreğinde neredeyse yüzde 20 oldu. Özellikle süpermarket fiyatları ve turizm sektöründeki zamların hissedilen enflasyonda önemli rol oynadığı gözlemlendi.

Viyana’da LGBT yürüyüşüne saldırı planladığından şüphelenilen 3 kişi gözaltına alındı

Başkent Viyana’da düzenlenen LGBT yürüyüşüne saldırı planlandığına dair istihbaratın ardından, 14, 17 ve 20 yaşlarındaki üç şüpheli, yürüyüşten önce gözaltına alındı. Şüpheliler, saldırı düzenlemeye yönelik ‘ciddi bir niyetleri’ olmadığını söyledi. 

Çocuk ve gençlere ücretsiz psikolojik destek

Avusturya Sağlık Bakanlığı’nın yeni projesi kapsamında, 21 yaşın altındaki çocuk ve gençler, hızlı ve bürokrasiden uzak biçimde 15 seansa kadar ücretsiz psikoterapi alabilecek.

Viyana, 'dünyanın en yaşanılası’ şehri seçildi

‘Monocle’ dergisi tarafından yayımlanan 2023 yılı hayat kalitesi anketine göre, Viyana, dünyanın en ‘yaşanılası’ şehri seçildi. Listede ikinci sırada Kopenhag, üçüncü sırada Münih yer aldı. Viyana, böylece son beş yıldır listede birinci sırada olan Kopenhag’ın yerini aldı. 

Aşırı sıcaklar: İtfaiye, karbon monoksit zehirlenmelerine karşı uyardı

Avusturya, hem aşırı sıcakların, hem de fırtınalı havanın etkisi altında. Aşağı Avusturya’da, perşembe gecesi, gece yarısından hemen önce sıcaklıklar 36,1 dereceyle rekor kırdı. İtfaiye, sıcak havalarda artan karbon monoksit zehirlenmesi riskine karşı uyardı. 

Geri Dön 25 Haziran 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN