Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Haziran 2023 Pazar

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’nın gündeminde bu hafta; enflasyon ve mülteciler vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Avusturya’da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya’da yıllık enflasyon, mayıs ayında yüzde 9’a düşerek Haziran 2022’den bu yana en düşük seviyesine indi. Federal İstatistik Ofisi verilerine göre, enflasyondaki yavaşlamanın ana sebebi akaryakıt fiyatlarının düşmesi. Konut, gıda, ve enerji fiyatlarındaki artış ise devam ediyor. Avusturya Merkez Bankasının tahminlerine göre, ülkede enflasyon 2023 sonunda yüzde 7,4’e, 2024 sonunda ise yüzde 4,1’e inecek. 

Aşırı hız yapanların aracına el konulabilecek

Bakanlar Kurulu, Mart 2024’ten itibaren, hız sınırının çok üzerinde araç kullananların aracına el konulmasına ilişkin yasa tasarısını onayladı. ‘Dikkatsiz ve tehlikeli’ hız yapma durumunda, sürücünün aracına olay yerinde el konulabilecek, araç daha sonra açık artırmayla satılacak. Mart 2024’ten itibaren yürürlüğe girmesi planlanan yasaya göre; hız sınırını şehir içinde saatte 60 kilometre, şehir dışında saatte 70 kilometre aşanların, tekrar tekrar aşan sürücülerin ve aracı aşırı dikkatsiz, tehlikeli şekilde kullandığı tespit edilenlerin aracına el konulabilecek. Araç sürücüye ait değilse, sürücünün söz konusu aracı kullanması kalıcı olarak yasaklanacak. 

İçişleri Bakanı: Göç yasaları sıkılaştırılsın, çocuklara istisna yapılmasın

İçişleri Bakanı Gerhard Karner, iltica yasalarının sıkılaştırılması çağrısında bulundu. Avrupa Birliği’nin iltica yasalarının yeterince sıkı olmadığını savunan Karner, "Sistemi daha katı, daha keskin ve dolayısıyla daha adil hale getirmeliyiz" diye konuştu, AB Komisyonu’nun bir an önce üçüncü ülkelerle sınır dışı anlaşmaları yapması gerektiğini vurguladı. Karner, Yeşiller Partisi’nin iltica başvurusunda bulunan ailelere ve çocuklara istisnalar yapılması yönündeki talebine ise kesin bir şekilde karşı çıktı. 

Geri Dön 18 Haziran 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN