Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Eylül 2023 Salı

Avusturya, Türkiye'nin AB sürecinin sonlandırılmasını istedi

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) müzakerelerinin resmi olarak sonlandırılmasını önerdi.

Avusturya, Türkiye'nin AB sürecinin sonlandırılmasını istedi

Die Welt gazetesine verdiği röportajda, Nehammer "Birbirimize karşı dürüst olmalıyız. Bu, yıllardır askıya alınmış olan üyelik müzakerelerinin resmi olarak kapatılması ve iki komşu ülkenin işbirliğini artırmak için yeni bir konsept geliştirmenin bir parçasıdır" dedi.

Nehammer, Türkiye'nin AB için önemli bir ortak olmaya devam edeceğini vurgulayarak, Türkiye ve Avusturya'nın şu anda ikili ilişkileri geliştirmek için "başarılı bir şekilde" çalıştıklarını belirtti. Avusturya Halk Partisi'nin (ÖVP) lideri olan Nehammer, "Gelecekte de Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye devam edeceğim" diye ekledi.

Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, geçen hafta AB üyelik sürecinin hızlandırılması çağrısında bulunmuştu. Fidan, AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Oliver Varhelyi ile yaptığı görüşmede, AB'nin daha cesur olması gerektiğini belirtmişti ve ikili ilişkilerin geliştirilmesi için cesaretli adımlar atılması gerektiğini söylemişti.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN