Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Avusturya reel gelirde AB üçüncüsü oldu

Avusturya, AB ülkeleri arasında reel gelirde üçüncü sırada oldu. İlk sırayı Lüksemburg, ikinci sırayı ise Hollanda aldı.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verileri, Avusturya’nın 2022 yılında, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında, 25 bin 119 avro ile reel net gelire sahip olduğunu ortaya koydu. Bu rakam, geçtiğimiz yıl 24 bin 450 avro civarındaydı. Federal Çalışma ve Ekonomi Bakanı Martin Kocher, konuya ilişkin verdiği demeçte, “Hedef odaklı yardımlar ve yapısal tedbirler ile özellik dar gelirlilerin alım gücünü korumayı başarıyoruz.”diye konuştu. 

Avrupa İstatistik Ofisi’nin verilerine göre, Lüksemburg 33 bin 214 avro ile reel net gelir ortalaması ile listenin ilk sırasında, Hollanda ise 25 bin 437 avro ortalamayla ikinci sırada yer aldı. Almanya’daki reel net medyan gelirin ise 2022’de, 23 bin 197 avroya düştüğü kaydedildi. 

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN