Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Şubat 2024 Cumartesi

Avusturya, kokain tüketiminde liste başı oldu

Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi’nin verilerine göre, Avusturya, Avrupa ülkeleri arasında en fazla kokainin tüketildiği ülke oldu.

Avusturya, kokain tüketiminde liste başı oldu

Ülkede 34 yaş altındakilerin yüzde 5,6 sının son bir yıl içinde en az bir kez kokain tükettiği ortaya çıktı. Avrupa’da en fazla kokain tüketen ülkeler arasında, Avusturya’dan sonra, İrlanda, Hırvatistan ve Hollanda geliyor.

Rapora göre 64 yaş ve altında kokain tüketenlerin oranı ise yüzde 11,2 ile İspanya’da bulunuyor. 

Araştırmalara göre, Avrupa genelinde 14 milyon kişi (15 ila 64 yaş arası) kokaini en az bir kez denedi. 2022’de 3,5 milyon kişinin birden fazla kez kokain içtiği tahmin ediliyor.

2023’te, 15-34 yaş arası kokain içenlerin oranı:

Avusturya: yüzde 5,6

İrlanda: yüzde 4,8

Hırvatistan: yüzde 3,9

Hollanda: yüzde 3,5

İspanya: yüzde 3,2

Fransa: yüzde 3,2

Danimarka: yüzde 2,9

Belçika: yüzde 2,9

İsveç: yüzde 2,5

Geri Dön 03 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN