Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2023 Pazartesi

Avusturya, Bulgaristan ve Romanya'yı Schengen'de istemiyor

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer Romanya ve Bulgaristan’ın Schengen Bölgesi'ne katılmasına karşı olduklarını açıkladı.

Nehammer, Hırvatistan'ın başkenti Zagreb’de mevkidaşı Andrej Plankovic ile görüştü. Euronews’te yer alan habere göre, Nehammer görüşmede, ülkesinin Hırvatistan'ın Schengen Bölgesi'ne katılmasını destekleyeceğini söyledi.

Nehammer, "Hırvatistan'ın şimdiye kadar yaptıkları gerçekten etkileyici. Hırvatistan, 1 Ocak itibarıyla Euro Bölgesi'ne katılacak ve bu konuda sizi şimdiden tebrik etmek istiyorum." diye konuştu.

“Bulgaristan ve Romanya göç kontrolünde AB kurallarını uygulamıyor”

Bulgaristan ve Romanya’nın Schengen Bölgesi’ne katılımına ilişkin konuşan Nehammer, Bulgar ve Romen yetkililerin göç ve sınır kontrolüne ilişkin AB kurallarını uygulamadıklarını, bunun da Türkiye'den AB'nin geri kalanına uzanan bir göçmen rotasının oluşmasına neden olduğunu söyledi.

Ülkelerine gelen düzensiz göçmenlerin yüzde 40'ının Bulgaristan'dan Romanya'ya, oradan da Avusturya'ya geçtiğinin altını çizen Nehammer, "Hırvatistan'ın Schengen Bölgesi'ne katılımı için ayrı bir oylama yapılacak. Bulgaristan ve Romanya için ise özel oylama yapılacak." ifadesini kullandı.

Geri Dön 05 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN