Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Eylül 2023 Cuma

Aşırı sağcı FPÖ’den ‘okullarda üniforma zorunluluğu’ önerisi

Avusturya’da aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) okullara üniforma zorunluluğu getirilmesini önerdi. 

FPÖ Viyana Teşkilatı Başkanı Dominik Nepp okullara bir kıyafet yönetmeli getirilerek öğrenciler üzerindeki baskının sona erdirilmesi gerektiğini savundu. 

Avusturya Klagenfurt’ta özel bir ortaokulda okul yönetimi velilere gönderilen bir mektupta, derslere eşortman altı, kısa etek, şort, tayt ve askılı ve göbeği açıkta bırakan tişörtlerle girmenin yasak olduğunu bildirmişti. Ayrıca etek ve şortların boyunun dizin bir karış yukarısında olmaması gerektiği belirtilmişti. Okul yayımlanan yönetmelikten bir hafta sonra okul kurallarına uygun davranmadığı gerekçesiyle 12 yaşında bir kız çocuğunun kurumdan atılmasına karar vermişti.

Konuya ilişkin Oe24’e değerlendirmelerde bulunan Eğitim Bakanı Martin Polaschek, okulların kendi kıyafet kurallarını belirleyebileceğini bildirdi. ÖVP’li Bakan, söz konusu yönetmeliklerin eğitim yasalarına uygun olduğunu ifade etti. 

Geri Dön 22 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN